4. 1. 2012

Waiting on Wednesday (#20)

Středeční meme, které pořádá Jill z blogu Breaking the Spine.
Cílem je vybrat si knihu, kterou si chcete přečíst. Nezáleží na tom jestli si ji hodláte přečíst v nejbližších dnech nebo za rok ani jestli kniha již vyšla nebo ne.

Jeannine Garsee - The Unquiet
Šestnáctiletá Rinn Jacobsová má dvě tajemství: zaprvé je bipolární a zadruhé zabila svou babičku.
Poté, co se pokusila o sebevraždu a po rozvodu rodičů se Rinn a její matka přestěhovaly z Kalifornie do venkovského městečka v Ohiu, kde Rinnina matka vyrůstala. Zpátky na svých lécích (zase) se Rinn zabydluje v novém domově a škole. Nenechá se odradit tím, že se předchozí majitel oběsil v její ložnici, nebo tím, že její spolužáci věří, že školní bazén pronásleduje Annaliese, duch dívky, která se zde utopila. Ale když se jedna bezohledná seance zvrtne a všem novým přátelům kromě ní se začnou dít hrozné věci - Rinn je odhodlána zjistit proč jí Annaliese nemůže ublížit... jestli tedy opravdu existuje.
S pomocí Nate Brennera, kluka z farmy, pro kterého brzy začně mít více než přátelské pocity, Rinn rozvrhne nebezpečný plán, aby rozkryla pravdu. Brzy se realita a fantazie slyjí do jednoho, až Rinn není schopná rozeznat rozdíl. A když zlá síla začne ohrožovat životy všech její známých - včetně života  Rinn - nemůže přestat přemýšlet o jednom: koho by se měla opravdu bát? Annaliese? Nebo sebe?
Kniha vychází 12. 7. 2012 v nakladatelství Bloomsbury.

Žádné komentáře:

Okomentovat